מכינת הגליל 

שחר הקימה מכינה ייחודית ויחידה מסוגה בארץ לנערים מכל שכבות העדה הדרוזית!

מכינת "שחר - הגליל" קמה בשנת 2016 ולקראת סיום המחזור הרביעי שלה . המכינה מלווה עד היום את 50 בוגרי המיכנה שהתגייסו לתפקידים שונים ומשמעותיים בצהל . המכינה שמה דגש על החיבור והברית בין העם היהודי והדרוזים מתוך רצון לחבר את חניכיה הדרוזים לחברה הישראלית ולהקל עליהם בשירותם הצבאי.

כאן המקום גם לציין את שותפינו היקרים לפרוייקט ייחודי זה, ביניהם מנהל אוכלוסיות באכ"א בראשות וג'די סרחאן ותחת ידיו הנאמנות של לוטפי חרב.

בידידות אמיצה עם עמותת "אופקים לעתיד" בראשות נזיה דבור.

עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד
עין אל אסד

יזן חניפס משפרעם, חנוך במכינה:

"כששמעתי על המכינה הקדם צבאית בפעם הראשונה בבית הספר לא הבנתי מה זה בדיוק, התעניינתי ברעיון וששאלתי את האיש שהציג לנו את המכינה הבנתי שזו מסגרת שיכולה לעזור לי להתכונן בצורה יעילה יותר לצבא ולחיים בכלל, לשפר את השפה העברית שלי ואת הכושר הגופני שלי, כמו גם לכוון אותי לשירות משמעותי בצבא.

החלטתי שאני נרשם למכינה, בשבוע הראשון של המכינה הופתענו במסע ים אל ים, היה לי מאוד קשה בהתחלה כיוון שבאתי לבד למכינה מהיישוב שלי ולא הכרתי אף אחד מהחניכים האחרים, אבל בהמשך השבוע זה כבר הפך להיסטוריה כי התגבשנו ממש מהר כל החניכים והצוות והאווירה הייתה מעולה.

כיום אני חייל בסיירת "עורב גולני", ואני רוצה להגיד שנפלה בחלקי הזכות להיות במחזור א' של המכינה ואני כל כך גאה שנהייתי חלק מהמשפחה הזאת שנקראת "שחר אופקים", בזכות המכינה הכרתי המון חברים חדשים וזה העצים אותי אישית בצורה הכי טובה שיכולה להיות.

 

כמה מילים על שבוע הישרדות:

"כל כך ציפינו (החניכים) שיגיע השבוע הזה כי הבנו שהולך להיות שבוע קשה ומאתגר ואנחנו אוהבים שטח ואתגרים, נסענו לדרום הארץ, אזור ערד, ביום הראשון של השבוע התחלקנו לקבוצות לימוד, כך שכל כמה חניכים ילמדו נושא מסויים שיעזור לנו לעבור את שבוע ההישרדות בצורה יעילה יותר, התחלקנו לחוליות ניווט, אוכל, גששות והסוואה, עזרה ראשונה וכו... זה נתן לנו להרגיש יותר אחריות ועצמאות וגרם לנו לסמוך על עצמנו בשבוע הזה כיוון שהמדריכים לא נמצאים איתנו בשטח, ואנחנו צריכים לדאוג לעצמנו בשטח לאוכל ולהשקמה בבוקר וגם למסלול הניווט שלנו, קיבלנו כמות מוגבלת של אוכל שהיינו צריכים ללמוד איך לחסוך כדי שיספיק לכל השבוע.

במהלך השבוע עצמו התחלקנו לשתי קבוצות קטנות וכל קבוצה ניווטה את דרכה לבד, בשטח הוטמנו לנו משימות מאוד מאתגרות וטובות שהפך את השבוע הזה לעוד יותר מהנה ותחרותי ואני חושב שעמדנו בו בצורה הכי טובה שאפשר, ביום האחרון אחרי שכבר נגמר לנו האוכל והיינו מאוד עייפים הלכנו לישון מוקדם ואז הוקפצנו באמצע הלילה על ידי ראש המכינה למסע אלונקות שזה היה הסיום של שבוע ההישרדות, שמחנו לגלות שבסוף המסע חיכו לנו המדריכות שלנו עם שולחן מפנק ביותר וכך הסתיים לו השבוע שטח הכי יפה ומאתגר שהיה לנו במהלך כל המכינה."

כתובת: עין אל אסד 

ראש המכינה: יובל גרציאני

מייל: shachar.ofakim@mehina.net 

טלפון: 054-6884075